Online videopokker 2018

Pokker on üks kõige vanemaid kasiinomänge, mis on peaaegu kultuslik – kui mõelda hasartmängudele, siis kujutletakse tihti ette pokkerituba. Originaalne pokker ise võib olla aga üsna keeruline ja algaja jaoks segadusse ajav, mistõttu loodi mugavam versioon uutele mängijatele: selleks on videopokker.

Kui oled algaja, kes soovib õppida pokkerit mängima, võib just see kasiinomäng olla sobiv valik tänu oma lihtsakoelisele olemusele ja lihtsustatud reeglitele. Mis veelgi parem, videopokker on saadaval pea igas suuremas Eesti kasiinos, seega pole vahet ka sellel, kus asuda – kui olemas on internetiühendus, on mäng ka saadaval.

Mida videopokker endast täpsemalt kujutab, kuidas seda mängida ning mida sellest mängust oodata, sellest kõigest räägime lähemalt alljärgnevas online videopokkeri ülevaates, mis sobib hästi just algajatele kasiinomängijatele.

Mis on videopokker

Videopokker on lihtsustatud pokkeri tüüp, kus mängitakse arvutiprogrammi vastu, st sisuliselt toimub mäng video vahendusel. Sellises pokkeris pole sinu vastaseks mitte teised mängijad, vaid hoopis programm, mis tegutseb juhuslike numbrite generaatori baasil.

Mäng võib olla küll lihtsam kui tavaline pokker, kuid põhiline süsteem on sama. Kui teed panuse, jagatakse sulle 5 kaarti. Seejärel tuleb otsustada, kas soovid kaarte ära anda ja lasta endale jagada uued või soovid jätkata oma käega. Võidu saab siis, kui need 5 kaarti moodustavad ühe pokkerikäe – see reeglistik on täpselt sama, mis tavalises pokkeris. Võidu suurus ise sõltub väljamaksetabelile, just nagu ka slotimängudes.

Videopokker on oma olemuselt väga lihtne, aga samas sarnaneb ehtsale pokkerile, mistõttu soovitatakse seda slotimänguritele, kes tahaksid tasapisi hakata pokkerit mängima.

Reaalne pokker võib algaja mängija haardest olla väljas, kuna ühes pokkeritoas on koos ka kogenud ja professionaalsed mängijad, kelle kõrval ei taha keegi kuidagi halvem välja näha ning samuti on reaalses pokkeris mängutempo kiirem. Arvutiprogrammi puhul on sul aega otsustada nii kaua kui sa ise soovid – sa võid ise valida mängutempo.

Nagu ka originaalne pokker, on videopokker õnnemäng, kus kaardid satuvad kätte juhuslikult, kuid on videopokker on kordades strateegilisem kui slotimängud: kogu mängu käekäik sõltub sellest, kas mängija otsustab kaarte juurde võtta või mitte. Seepärast on see eriti hea valik neile kasiinomängijatele, kes tahavad ka pisut oma mõttejõudu kasutada kasiinomängude mängimisel.

Kuidas videopokkerit mängida

Videopokkeri mängimiseks tuleb esmalt valida online kasiino, kus on erinevad pokkerilauad esindatud. Enamikes kasiinodes on saadaval kümneid erinevaid versioone, mis erinevad kõik peenete nüansside poolest. Kuna mängus pole vaja ehtsa krupjee osalemine, vaid tegemist on arvutiprogrammi baasil töötava mänguga, on ka täiesti reaalne näha, kuidas videopokkeri kategoorias on suur valik erinevaid versioone.

Mängu alustamiseks tuleb esmalt avada kasiinokonto ning teha ka sissemakse, kuid soovi korral võib kõigepealt proovida videopokkerit demoversioonis, et saada aimu mängu omadustest. Enamikes Eesti kasiinodes on võimalik videopokkerit testida prooviversioonis – kui kahtled mängu sobivuses, tasub eelkõige katsetada sellist varianti.

Pane tähele, et ka kasiino valimisel tuleb olla hoolikas ja valida üksnes tegevusloaga kasiino. Kui näed internetis kuulutusi, mis sõnavad „video poker free app“, kuid tegemist on välismaise mängukohaga, mis pole isegi eestikeelse kodulehega, tasub sellisest paigast eemale hoida. Mängi alati ainult sellises kasiinos, mis tegutseb Eestis seaduslikult.

Pärast sissemakse tegemist tuleb otsida üles videopokker ning valida endale sobiv mängulaud. Seejärel kulgeb mäng juba lihtsalt ning sinu ülesandeks on otsustada, kas kaarte juurde võtta, et saada endale pokkerikäsi või jääda oma kaartidele truuks.

Videopokkeri liigid

Suure populaarsuse tõttu on aja jooksul juurde lisandunud kümneid uusi videopokkeri versioone, kuid laias laastus jaguneb mäng kaheks liigiks: Jacks or Better ja Deuces Wild. Esimene neist on kõige levinum ning on ka algajate jaoks kõige lihtsam ära õppida, kuna kui Jacks or Better on kord juba selge, on lihtsam aru saada ka teistest variantidest.

Tegelikult soovitavad ka eksperdid kõigepealt harjuda ära just selle mainitud versiooniga enne, kui asud mängima muid variante. Siinkohal toome aga välja mõned videopokkeri versioonid, mida mõni Eesti kasiino võib levinud variantide kõrval pakkuda:

  • Tens or Better – võit tuleb siis, kui saad paari kümneid või sellest kõrgemaid kaarte.
  • Deuces Wild – number kahed on Wild-kaardid ning need võivad asendada kõiki teisi kaarte, et tuua sulle võidukombinatsioon.
  • Aces and Faces – selles versioonis võid saada kõrgema väljamakse siis, kui kätte satub neli sõdurit, emandat, kuningat või ässa.
  • Joker Poker – kui muidu mängitakse 52 kaardist koosneva pakiga, siis selles versioonis lisatakse juurde ka Jokker, mis võib asendada kõiki teisi kaarte, et tuua sulle võidukombinatsioon.

Jacks or Better versioonis algavad võidu väljamaksed sõdurite paarist. Variante on veel mitmeid teisigi, kuid enamikes kasiinodes võid kohata eelkõige ülalmainitud mänguversioone.

Olemas on ka mobiilne videopokker, mis on täpselt samasugune nagu tavaline versioon, ainuke vahe on selles, et mängu saab mängida ka nutiseadme kaudu, kasutades ligipääsemiseks nutiseadme veebibrauserit.

Videopokkeri reeglid

Videopokkeri reeglid on üsna lihtsad: olemuselt on mäng nagu slotikate ja pokkeri segu, kus võite arvestatakse pokkerikäe järgi, kuid mille mehhaanika sarnaneb rohkem mänguautomaatidele.

Mäng ise koosneb põhimõtteliselt 5 sammust:

  1. Mängija teeb panuse.
  2. Jagatakse viis kaarti.
  3. Mängija saab otsustada, kas jätta kaardid alles või mõni kaart välja vahetada.
  4. Jagatakse uued kaardid väljavahetatud kaartide asemel.
  5. Kui kokku tuli pokkerikäsi, lõppeb mänguvoor võiduga.

Selleks, et mõista reaalseid võiduvõimalusi, tuleks alati esmalt üle vaadata mängu võidutabel, kus on kirjeldatud detailselt, millised kombinatsioonid tuleb kokku saada võidu jaoks. Videopokkeris saab võidu siis, kui viis kaarti moodustavad pokkerikäe nagu näiteks maja, neliku, rea vms. Kõige väärtuslikum on kuninglik mastirida ehk käsi, kus kõik 5 kaarti on samas mastis ning järjestuses 10, J, Q, K ja A.

Kuna kogu mäng keerleb pokkerikäte ümber, on kõige tähtsam endale selgeks teha, millised on pokkerikäed. Ainult nii oskad sa teha adekvaatseid otsuseid selle osas, kas jätkata saadud kaartidega või vahetada midagi välja. Ilma pokkerikäte reegleid tundmata on videopokkeri mängimine sama hea kui mängida pimesi.

Kui oled paika pannud oma panuse ja vajutanud kaartide jagamise nupule, saad sa 5 kaarti. Sellest hetkest alates hakkab oluline hetk: sa pead tegema otsuse, mis määrab selle, kas sa võidad või kaotad.

Paljud mängijad kujundavad ka aja jooksul endale teatud strateegia, mille alusel valida, milliseid kaarte võtta või jätta. Algajana on sellise strateegia väljakujundamine raske, seega on mõistlik panustada tagasihoidlikult ja õppida konkreetset videopokkeri varianti paremini tundma.

Pea siiski meeles, et kuigi videopokker on pisut strateegilisem mäng kui slotid, kus sinu võimuses pole mitte miski, on ka videopokker eelkõige õnnemäng, milles võit sõltub siiski sellest, kas sinu kätte satuvad õnne kombel õiged kaardid või mitte. Kuigi pokkerikäte tundmine aitab mingil määral kallutada võiduvõimalusi, ei tohi pead kaotada ning tuleb alati meeles hoida, et tegemist on hasartmänguga.

Kokkuvõte

Videopokkeri populaarsusest on lihtne aru saada. Mäng sarnaneb slotikatele, ent kasutab seejuures pokkeri reegleid ning pakub vaheldust mänguautomaatidele.

Selle kõrval on videopokker tuntud ka väikese strateegilise nüansi poolest, kuna mängija saab ise teha otsuseid ning kallutada mängu suunda. Seetõttu on mäng tuntud ka kui tee ehtsa pokkerini ja viis, kuidas õppida ehtsat pokkerit mängima.

Kui tekkis soov mängida kaardimänge nagu seda on videopokker, tuleb valida sobiv mängukoht väga hoolikalt. Selle otsuse vastuvõtmisel tasub uurida lähemalt online kasiino tausta ja selgitada välja, kas tegemist on litsentseeritud mängukohaga.

Videopokkeri mängimine võib olla meeldiv ja meelelahutuslik tegevus, kuid parimate videopokkeri versioonide nautimiseks tuleb alati valida usaldusväärne kasiino, kus korraldatakse mänge eetiliselt ning järgitakse vastutustundliku mängimise põhimõtteid.