Online kasiinode tarkvarapakkujad

Iga online kasiino kõige olulisem osa on mänguvalik: mida rohkem on mänge ning mida kvaliteetsemad need on, seda parem on kasiinokogemus. Seega määrab ühe mängulehe edu suuresti see, millised kasiinomängud üldse valikus on.

Kui mängude puhul on selgelt oluline selle üldine mehhaanika, graafika ja võiduvõimalused, siis kõige selle kõrval on sama oluline mängu eetilisus, ausus ja pidev muretu toimimine. Ükski mängija ei soovi sattuda kasiino otsa, kus mäng tõrgub, jookseb kokku või on hoopistükkis ehitatud mängija kahjuks.

Kõige selle tagamises on võtmeroll ühel ja ainsal osapoolel: mängu loojal ehk online kasiino tarkvara pakkujal. Iga internetikasiino tugineb mängutootjatele, kes on mängu loonud ning haldab mängu igat nüanssi.

Järgnevas artiklis tutvustame kasiinomaailma kõige tuntumaid tarkvarapakkujad, kes on tunnustatud oma mängude kvaliteedi poolest ning räägime lähemalt, kuidas üldse selline tarkvara toimib, et oskaksid paremini valida kvaliteetset ja head mängukogemust pakkuvaid mänge.

Microgaming

Pea iga Eesti online kasiino teeb koostööd Microgaminguga, mis on ühtlasi üks kogu maailma suurimaid kasiinomängude tootjaid. Ettevõtte portfoolios on ligi tuhat slotikat ning nendest mitusada on uudse HTML5 tehnoloogiaga, mis sobitub paremini moodsa tehnikaga.

Microgaming on tegutsenud juba mitukümmend aastat ja on selle aja jooksul tootnud sadu mänge, mis pakuvad võrreldamatuid elamusi. Üks ettevõtte kuulsamaid mänge on nende progressiivne slotikas Mega Moolah, mis on maailma toonud juurde ka mitu kasiinomiljonäri.

NetEnt

Microgamingu üks suurimaid konkurente on Net Entertainment, kes on samamoodi keskendunud eelkõige slotimängudele. Ettevõte on tegutsenud pikka aega ja on silma jäänud peamiselt oma mängude graafika poolest. NetEnt portfoolio mängud on alati sammu võrra ees oma graafilise kogemusega ja on seepärast ka eelistatud paljude slotimängurite poolt.

NetEnti portfoolio üks populaarsemaid mänge on Mega Fortune ja selle sõsar Mega Fortune Dreams, mis on viinud mängutootja hiiglasliku kasiinovõidu tõttu isegi Guinessi rekordite raamatusse.

Playtech

Playtech on Tartust pärit tarkvaratootja, kes on eriti tuntud oma live-kasiino tarkvara poolest. Sellele lisaks pakub Playtech aga kõiki muid mänge, nende hulgas erilised Marveli-slotid ja pokkerimängud. Playtechil on üks suurimaid pokkerivõrgustikke, mille tubadest võib tihtipeale leida mitu tuhat mängijat.

Üks Playtechi erilisi omadusi on ettevõtte paindlikkus: muude mängude kõrval pakutakse isegi professionaalset bingotarkvara.

Evolution Gaming

Evolution Gaming on eriline kasiinotarkvara looja, kuna ettevõtte on spetsialiseerunud live-kasiino laudade tootmisele. Pole liialdus öelda, et Evolution Gaming näol on tegemist maailma parima live-kasiino laudade tootjaga: valikus on kõik levinud kasiinomängud, mida striimitakse professionaalsetes stuudiotes. Pakkumaks võrreldamatuid kasiinokogemusi igale mängijale on Evolution Gamingu laudade hulgas nii standardlauad kui ka VIP-lauad.

Quickspin

Quickspin on üks suurimaid online slottide tootjaid, kes käib tihedalt kannul eelmainitud ettevõtetel. Tegemist on pisut noorema ettevõttega, mis sai alguse 2011. aastal, kuid vaid mõne lühikese aasta jooksul on loodud kümneid kaasahaaravaid slotte, nende hulgas nimed nagu King Colossus ja Sakura Fortune. Suurem hulk ettevõtte slotikatest on saadaval ka mobiilseadmetel, muutes ettevõtte populaarseks nutiseadmete kasutajate hulgas.

Play’n GO

Play’n GO on juba eelmisest sajandist tegutsenud kasiinomängude tootja, kes on spetsialiseerunud klassikaliste kasiinomängude nagu slotikate, videopokkeri ja lauamängude tootmisele. Slotid moodustavad siiski valikus kõige suurema osa. Play’n GO slotid on kauni graafika ja lahedate teemadega, näiteks võib leida mütoloogia või maagia teemalisi slotte. Ühed kõige populaarsemad ettevõtte slotid on näiteks Book of Dead, Golden Ticket ja Tower Quest.

Kuidas online kasiino tarkvara töötab?

Online kasiino tarkvara, ükskõik millisest kasiinomängust rääkida, tugineb täielikult mehhanismile nimega juhuslike numbrite generaator või lühendatult RNG.

RNG on arvutialgoritm, mis koosneb väga suurest hulgast erinevatest kombinatsioonidest. See hulk võib ulatuda kümnete või sadade tuhandeteni, mistõttu kutsutaksegi seda algoritmi nö juhuslikuks – kuna võimalike kombinatsioonide hulk on nii suur, on võimatu ühelgi mängijal ära arvata järgmist kombinatsiooni. Seetõttu on mängu tulemus juhuslik ja ennustamatu.

Just see algoritm vastutab selle eest, millised sümbolid jäävad rullikule seisma slotikat keerutades, millisel sektoril maandub ruletilaual pall või millised kaardid tulevad kätte videopokkerit mängides.

Kuna kombinatsioonid ja järjestused on loodud programmi poolt, pole isegi ühelgi kasiinotöötajal võimalik kuidagi manipuleerida tulemusega ja just seetõttu ongi kasiinomängude tulemused puhtalt juhuslikud.

Tagamaks, et RNG, mida mängutootja kasutab mängu loomisel, on tõesti turvaline, aus ja eetiline, läbivad algoritmid hulga teste ja katsetusi, mida teevad erapooletud laborid ja tunnustatud organisatsioonid. Seejuures testitakse tarkvara regulaarselt, et garanteerida mängude katkematu eetilisus.

Miks pöörata tähelepanu online kasiino tarkvarale?

Kuna kasiinomängud sõltuvad täielikult tarkvaraloojast ja ettevõtte aususest ning kasutatava RNG eetilisusest, on äärmiselt oluline olla kursis kasiinotarkvara looja taustaga ning valida mängimiseks alati sellised kasiinomängud, mille loojad kasutavad ausat tarkvara.

Esmapilgul võivad küll kasiinomängud tunduda ebaausad maja eelise tõttu, kuid on suur vahe sellel, kas kasutada eetilist RNG-d rakendava mängutootja mänge või valida suvaline nurgatagune mäng. Kui esimese puhul kontrollitakse mängude turvalisust regulaarselt ning seda volitatud autoriteetide poolt, siis suvalisi litsentseerimata tootjaid ei kontrolli mitte keegi, mis tähendab, et mängud võivad sama hästi olla loodud nii, et nendes polegi võimalik ühelgi mängijal võita.

Enne mängima asumist on seega väga oluline uurida lähemalt, millise mängutootjaga tegemist on. Kui valid mõne tootja, kes on soovitatud selle lehekülje ülaosas, ei pea sa kartma RNG eetilisuse pärast, kuna kõigi nimetatud tootjate puhul on tegemist auhinnatud ja tunnustatud tarkvaratootjatega, kes on tegutsenud edukalt juba aastaid.

Kokkuvõte

Kasiinomängude tarkvara on miski, millest ei räägita väga palju, kuid ometi on tegemist nagu kella hammasratastega: ilma nendeta ei saaks ükski online kasiino töötada. Kõik kasiinomängud tuginevad juhuslike kombinatsioonide generaatoril, mille aususest sõltub see, kas mäng on tõesti juhuslike tulemustega või mitte. Enne mängima asumist on oluline välja selgitada mängutootja taust, et veenduda mängu turvalisuses.

Maailmas on kümneid turvalisi ja tunnustatud mängutootjaid, eesotsas Microgamingu, NetEnti ja Playtechiga ning valides online kasiino, kes teeb koostööd selliste tarkvaratootjatega, võid olla kindel, et mängud on ausad ning täiesti juhuslike tulemustega.