Columbus Deluxe

Highlights

 • Slot type: Video Slot
 • Rullid: 1
 • Scatter: Jah
 • Teema : null
 • Lines: 1
 • Boonusmäng : Jah
 • Tasuta Spinnid : Jah
 • Tarkvara : 888
Columbus Deluxe on klassikalisemas võtmes videoslot, mille loojaks on Euroopas tuntud Novomatic. Mängu keskmes on, nagu nimestki võib aimata, Columbuse retked, seega võib slotikast eest leida sümbolid, mis on seotud laevade ja laevaretkedega üleüldiselt. Sellise omaduse poolest on slotikas sobiv neile, kes naudivad pisut ajaloolisema teemaga mänge.

Slotika üks võludest on selle äärmiselt lihtne välimus – tegemist on pisut vanemas stiilis slotikaga, mis on küll 5 rullikuga moodne videoslot, kuid mille graafika on pigem vanemapoolne, meeldides neile, kes ei naudi rikkalike animatsioonidega slotte.

Novomaticu loomingust ei puudu mõistagi ka erinevad boonusfunktsioonid. Eriti märkimisväärne on mängus leiduv tasuta spinnide voor, mis tõotab seiklushimulistele mängijatele tuua korralikke võite. Columbus Deluxe slotikas on saadaval paljudes online kasiinodes, kes teevad Novomaticuga koostööd – nende hulgas on ka näiteks Eestis armastatud kasiino Optibet.

Kuidas mängida

Columbus Deluxe on väga lihtsa kasutajaliidesega, kuid esmakordne mängija peaks võtma pisut aega selleks, et tutvuda kõikide mängu sätetega. Tähelepanu tuleb pöörata järgnevatele valikutele:

 • „Bet per line“ – see ekraani allääres asuv valik aitab paika panna selle, mitu münti soovid ühe panusega mängu panna. Maksimaalselt on võimalik panustada korraga 100 münti.
 • „Lines“ – Columbus Deluxe slotikal on 10 võiduliini ning nende kümne hulgast võid ise valida, mitmele liinile soovid oma panuse panna. Valides maksimaalse mündikoguse 10 võiduliinil on panuse suuruseks 1000 münti.
 • „Auto“ – sellele nupule vajutades on võimalik aktiveerida automaatse keerutamise režiim, mis aitab rullikuid keerutada ilma, et peaksid ise vajutama nupule.
 • „Start“ – paremas nurgas asuvale rohelisele nupule vajutades keerutatakse rullikuid sinu sätestatud panusega.

Võiduliinid on nähtavad ka rullikute äärtes olevate numbrite kaudu – lohistades oma hiire kursorit numbrile on võimalik näha täpset võiduliini.

Mängu kontrollnuppude kohal, otse automaatrežiimi nupu kõrval, asub suur tabloo, millel antakse mängijale juhiseid ning teavitatakse võidu kohta.

Pärast võidukombinatsiooni saamist hakkab ekraani paremas nurgas vilkuma kaks nuppu: „Gamble“ ja „Collect“. Sarnaselt paljudele teistele slotikatele on võimalik Columbus Deluxe mängus panustada oma võidetud rahasummaga, vajutades „Gamble“ nupule. Sedasi toimides pannakse rullikud uuesti keerlema, kuid mõistagi on ka võimalus oma võidusumma kaotada. Tänu sellisele funktsioonile on võimalik Columbus Deluxe slotimängus üsna palju mõjutada oma võidusummade suurust ja kasutada strateegilisemat lähenemist.

Columbus Deluxe slotika 5 rullikul ja 10 võiduliinil tiirlevad mitmed erinevad sümbolid, mida tasub tähele panna võitude jälgimiseks. Sümbolite hulgas on näiteks:

 • Sinise taustaga laevasümbol – see on Scatter-sümbol, mis aktiveerib tasuta spinnid;
 • Oranži taustaga laevasümbol – see on asendussümbol, mis võib asuda teiste sümbolite asemele tasuta spinnide voorus;
 • Columbuse pildiga sümbol – see on mängu kõrgeima väärtusega sümbol, tuues kaasa maksimaalselt 5000x võidu. Lisaks täidab see sümbol ka Wild-sümboli rolli;
 • Kuninganna Isabella sümbol ja kaelakee sümbol – need on tulususelt teisel kohal, tasustades vastavalt 1000x ja 500x võiduga;
 • Madalama taseme sümbolid – lisaks pildisümbolitele on esindatud ka klassikalised pokkerikaartide sümbolid, nende väärtused on maksimaalselt vahemikus 100-150x.

Tänu lisanduvale panustamisvõimalusele ja kõrge väärtusega sümbolitele võib Columbus Deluxe tuua kaasa väga kena võidusumma.

Erilised funktsioonid

Columbus Deluxe on pigem vanakooli slotikas, kus ei ole väga palju erinevaid boonusfunktsioone, kuigi juba ainuüksi lisanduv panustamisvõimalus teeb selle tasa. Siiski ei tasu meelt heita, kuna mängus on esindatud nii asendussümbolid kui ka tasuta spinnide voor.

Asendussümboli boonus

Kui ekraanile satub Columbuse pildiga sümbol, on aeg rõõmustada, kuna see sümbol on Wild ehk asendussümbol. Sümboli eesmärk on lihtne: see asendab kõiki teisi mänguväljal olevaid sümboleid, välja arvatud laevasümbolid.

Columbuse sümbol võib kaasa tuua ka mängu suurima võidu. Kui võiduliinile satub 5 sellist sümbolit, on võimalik 100-mündise panuse korral võita suisa 50 000-mündine peavõit.

Tasuta spinnid

Teine oluline boonus on seotud 3 laevasümboliga, mis sümboliseerivad Columbuse laevastiku laevu Ninat, Pintat ja Santa Mariat. Kui need 3 laeva satuvad rullikutele, on tulemuseks 10 tasuta spinni, kuid seejuures peavad olema laevad täpselt õiges järjekorras: Nina peab olema esimesel rullikul, Pinta kolmandal ja Santa Maria viiendal rullikul.

Aktiveerunud vooru käigus on võimalik saada uusi tasuta keerutusi iga kord, kui laevad satuvad uuesti ekraanile samas järjestuses. Seejuures pole mingit piirangut sellele, kui palju on võimalik tasuta spinne saada.

Tasuta spinnide voorus on ka uus Wild-sümbol: oranž laev, mis võib tuua veelgi vingemaid võite.

Kas Columbus Deluxe on saadaval mobiilil?

Columbus Deluxe on üks Novomaticu vanimatest slotikatest, mis on selgelt nähtav ka mängu graafikas, kuid see ei tähenda, et mäng ei oleks mugavalt saadaval igal seadmel. Slotikas töötab igal mobiilseadmel täiuslikult, olenemata sellest, kas oled Android või Apple seadme kasutaja või kas kasutad nutitelefoni või tahvelarvutit.

Ainus, mida pead tegema selleks, et nautida Columbuse meeletuid maailmarännakuid, on avama online kasiino veebilehe oma nutiseadme veebibrauseri vahendusel. Sealt leiadki eest Columbus Deluxe slotika, mille mängimiseks pole vaja mängu alla laadida – see on saadaval otse brauseri vahendusel. Nii võid nautida slotika võlusid igal ajal, olenemata sellest, kus parasjagu asud.

Kokkuvõte

Novomatic on tuntud oma klassikaliste slotikate poolest, mille parim näide on Columbus Deluxe. See klassikalisema stiiliga slotikas on küll tagasihoidliku välimusega, kuid peidab oma fassaadi taga mitmeid boonusfunktsioone, mis võivad tuua kaasa kena võidu.

Columbus Deluxe on armastatud slotikas, mis kuulub jätkuvalt Novomaticu populaarseimate mängude hulka. Mäng sobib eriti hästi neile, kes on seiklushimulised või naudivad ajaloolisi teemasid, kuid igal juhul on see meelelahutuslik iga mängija jaoks.