5 rullikuga slotid

Slotid on pea iga online kasiino leivanumber – kõik Eesti kasiinod pakuvad sadu slotimänge, mille hulgas on kõikvõimalike teemade ning funktsioonidega mänge. Valik on niivõrd kirju, et midagi uut ja põnevat saab soovi korral mängida kas või iga päev.

Kui esialgsed online slotid meenutasid maapealsetes kasiinodes olevaid mänguautomaate oma kolme rullikuga, siis tänapäeval domineerivad kasiinodes 5 rullikuga mänguautomaadid. Kunagised 3 rullikuga variandid on nüüdseks iganenud. Moodsamad ja uuendatud mängukogemust pakkuvad 5 rullikuga mängud on võitnud mängijate südamed mitmetel olulistel põhjustel, sealhulgas boonused ja paindlikud panustamisvõimalused.

Kui 5 rullikuga slotid on sinu jaoks uudsed või soovid täpsemalt teada, mida sellised mänguautomaadid endast kujutavad, loe edasi, et teada saada, mille poolest 5 rullikuga slotid nii erilised on ning miks võiksid nendele ka oma aega pühendada.

5 rullikuga slotid

Mis on 5 rullikuga slot?

Esimesed slotid, mis on tänapäeval unustusse vajumas, olid kolme mehhaanilise rulliga mängud, kus oli üks rida ning seega ekraanil korraga 3 sümbolit. Võitmise jaoks oli vaja enamasti saada kokku kolm samasugust sümbolit.

Mida rohkem tehnoloogia arenes, seda rohkem lisati ka rullikuid, mis kasvatas ühtlasi võidukombinatsioonide hulka. Tänapäeval on slotimängude standardiks muutunud viie rullikuga mängud, kus on kolme asemel hoopis viis rullikut ehk viis tulpa, millest igaüks pöörleb üheskoos sümbolitega. Lisaks on sellistes mängudes ka rohkem ridasid – enamasti kolm. See tähendab, et mänguekraanil on korraga 15 sümbolit ning lausa kümneid võiduliine. Võite arvestatakse rullikutel vasakult paremale ning kombinatsioonid võivad olla väga keerukad, alates lihtsatest sirgetest võiduliinidest kuni diagonaalides olevate kombinatsioonideni.

5 rullikuga slottide mehhaanika on mängutootjatele andnud palju rohkem paindlikkust. Suurem mänguekraan on võimaldanud luua kümnete erinevate teemadega slotikaid, mistõttu on viie rullikuga videoslotid kohati sarnasemad videomängudele. Parem graafika, rohkem boonuseid ning rohkem võiduvõimalusi on ka peamised põhjused, miks viie rullikuga slotid on tänaseks nii levinud.

5 rullikuga slottide erilised omadused

On raske leida mänge, mis oleksid paindlikumad ja mitmekülgsemad kui seda on viie rullikuga slotid. Olenevalt mängutootjast on viie rullikuga slottidel rohkelt erinevaid mänguvoore, boonuseid ja erilisi funktsioone, millest mõned omadused kuuluvad pea iga taolise slotika juurde.

Siin on mõned omadused, mida võid kohata paljudes 5 rullikuga mänguautomaatides:

  • Panuseridade valimine – paljudes 5-rullilistes slotikates on võimalik ise valida, kui mitmele panusereale oma panus sättida. Selle jaoks on tavaliselt üks lihtne nupuke, mille kaudu saab valida, kas soovid panustada näiteks 10 panusereale 20 asemel. Panuseread on ka alati märgitud rullikute ääres – seda märgivad väikesed numbrid. On ka slotikaid, kus ei saa panuseridu valida ning panus tuleb teha fikseeritud panuseridadele, kuid panuseridasid saab ikkagi näha ning saad täpselt välja selgitada, millised on võimalikud võidukombinatsioonid.
  • Wild- ja Scatter-sümbolid – põhimõtteliselt igas korralikus 5 rullikuga slotis on erinevad boonussümbolid. Neist levinuimad on Wild- ja Scatter-sümbolid: esimesed neist asendavad tavasümboleid, teised aga avavad tavaliselt tasuta spinnid.
  • Boonusmängud – lisaks ülalmainitud boonusfunktsioonidele on paljudes videoslottides erinevad boonusmängud. Vahel võib mängus olla nö pick-and-click boonus, kus tuleb vajutada erinevatel ikoonidel, et saada mündivõit. Vahel võib slotikas sisaldada boonusratast.
  • Kordistajad – paljudes slotikates on teatud sümbolite või voorude võidud kordistatud teatud määral, näiteks võivad tasuta keerutuste võidud olla kordistatud, mis tähendab, et taolise vooru võidud on automaatselt suuremad. Mõnes 5 rullikuga videoslotis on kordistajad omaette funktsioon, mis võib aktiveeruda suvalisel hetkel.

Nendele lisaks on slotikatel kümneid muid funktsioone ja veelgi keerukamaid boonuseid või teistsuguseid mehhaanikaid, mistõttu ongi võimalik öelda, et viie rullikuga slotid on kõige mitmekülgsemad kasiinomängud.

Edasiarenenud graafika ja parem kogemus

Lisaks ülalmainitud mitmekülgsusele on viie rullikuga slotikate populaarsuse taga nende kõrge kvaliteediga graafika, animatsioonid ja üleüldine graafiline kvaliteet, millest ei saa rääkida vanakooli 3 rullikuga slottide puhul. On slotimänge, mis on seotud lausa videoklippidega või kus ekraanil hüppavad ringi erinevad tegelased. Tänu kümnetele taolistele graafilistele lisanditele on 5 rullikuga slotid interaktiivsemad ja põnevamad ning meelelahutuslikud juba ainuüksi oma välimuse pärast.

Viie rullikuga slotid on ka märksa keerukamate teemadega kui vanemad slotimängud. Enam ei looda slotikaid üksnes puuviljade või luksusteemade ümber – olemas on slotimänge sadadel erinevatel teemadel, alustades filmiteemalistest mängudest, lõpetades muinasjuttude ja muu taolisega. Paljud moodsad mänguautomaadid on loodud teatud temaatika ümber, mille ellutoomiseks kasutatakse kauneid graafikalahendusi ning lahedaid heliefekte: näiteks võib džungliteemalises slotikas ahvike lennata ekraanil või lõvi möirata.

Viie rullikuga slotid on palju võimekamad kui nende eelkäijad. Tänu suuremale rullikute kogusele on võimalik luua mänge, kus on rohkem panustamisvõimalusi, personaalsem kogemus ja keerukamad teemad. Paljud mängud pakuvad ka märksa paremaid väljamakseid ja suuremaid võiduvõimalusi, mistõttu on kokkuvõtlikult viie rullikuga slotid kordades võimekamad ja pakuvad meeldejäävamaid kogemusi.

Nipid viie rullikuga slottide mängimiseks

Kuna viie rullikuga slotid on ka üsna keerukad ja sisaldavad rohkelt erinevaid funktsioone, võib see kõik esialgu olla pisut segadusse ajav. Tagamaks, et slotid pakuvad sulle positiivse kogemuse, võid järgida neid nippe:

  • Loe mängu reegleid ja tutvu võidutabeliga – kõikides slottides on välja toodud võidutabel, kus on kirjas mängu boonusfunktsioonide reeglid ja sümbolite väljamaksed. Sümbolite väljamaksete suurused on kirjeldatud müntides, vastavalt sümbolite hulgale võiduliinil. Kui tutvud lähemalt reeglite ja infoga, saad täpsemalt teada, milliseid boonuseid võid mängust oodata.
  • Pane panuse suurus paika – viie rullikuga slottide puhul ei tasu panustamisega kiirustada, vaid tuleks võtta hetk selleks, et paika panna panuse suurus. Paljudes slotikates saab seda teha kolme valiku abil: mündi väärtus, panuseridade hulk ning panuse tasand. Need kolm määravad selle, kui suur on sinu panuse suurus ning ka võidud, sest võidusummad on otseselt seotud mündi suurusega.
  • Jälgi eelarvet – niivõrd lõbusates mängudes nagu seda on videoslotid on väga kerge kaotada reaalsustaju. Sestap on äärmiselt tähtis enne mängima asumist paika panna konkreetne mängueelarve, mida tuleks alati järgida.
  • Proovi demoversioone – kuna videoslotid võivad olla väga erinevate funktsioonide, väljamaksete ja graafikaga, on mõistlik proovida slotikat esmalt demovariandis, kus saad lähemalt näha, kas tegemist on mänguga, kus tahaks oma õnne pisut rohkem proovile panna.
  • Kasuta automaatmängu funktsiooni – slotikate keerutamine võib pikapeale muutuda üsna üksluiseks, kuid peaaegu kõikides viie rullikuga slottides on võimalik kasutada automaatmängu funktsiooni, mis keerutab rullikuid sinu eest.

5 rullikuga slottide võiduvõimalused

Viie rullikuga slottide võiduvõimalused võivad varieeruda seinast seina. Üldiselt võib kohata kahte erinevat trendi: on slotte, kus loositakse välja väikeseid võidusummasid pea igal käigul ning on mänge, kus võite tuleb harvemini, kuid need on suuremad. Moodsate videoslottide puhul on esimene variant levinum, samas teine variant on pigem 3 rullikuga slottide pärusmaa.

5 rullikuga slottide võiduvõimalusi suurendavad eelkõige erinevad boonused alates tasuta keerutustest kuni Wild-sümbolite ja boonusmängudeni. Just nendes funktsioonides on võimalik endale napsata suured võidud, mis muudavadki viie rullikuga slotid väga tasuvateks.

Põhiline omadus, mille järgi hinnata slotika võiduvõimalust, on RTP ehk teoreetilise tasuvuse protsent. Kõikidel viie rullikuga slotikatel on teatud kindlaks määratud võiduprotsent, mis märgib ära selle, kui suur on maja eelis. Enamikel parematel videoslotikatel on tasuvusprotsent üle 95%, kuid on ka slotikaid, kus RTP on üle 98%. Kuigi suured võidud võivad välja hüpata ka madalama tasuvusprotsendiga mängudes, näitab see number eelkõige seda, milline on mängu tasuvus suuremas plaanis.

Üks on aga selge: kui naudid seda, et pea igal keerutusel tuleb väike võit ning sa naudid boonusfunktsioone, on viie rullikuga slotid kindlasti paremad kui vanakooli puuviljaslotid.

Kokkuvõte

Viie rullikuga slotid on tulevik. Kaunid ja kaasahaaravad graafikalahendused, põnevad boonused ning kümned erinevad paindlikud võimalused on muutnud slotimaailma igaveseks. Pea iga internetikasiino pakub sadu viie rullikuga slotte, millest igaüks on intrigeeriv ja pakub võiduvõimalusi, millest poleks isegi unistanud.

5 rullikuga slotid sobivad eelkõige neile, kes otsivad terviklikult head mängukogemust, mitte üksnes võiduvõimalusi, kuna taolised slotid panustavad oma temaatika ja graafika peale eriti märkimisväärselt. Samas on aga ka väga tasuvaid viie rullikuga slotikaid, mis hoiavad sind tooli peale naelutatuna oma rohkete võitude poolest. Parima videosloti leidmiseks tasub proovida mänge demoversioonides, et leida enda jaoks sobivaim viie rullikuga slot.