Online slottide juhend


Kui on üks kasiinomängude liik, mis on peaaegu sünonüümne kasiino endaga, on selleks slotid ehk mänguautomaadid.

Klassikalises maapealses kasiinos tunneb sellised mängud ära oma arkaadilaadse välimuse järgi: suurel masinal on erinevate sümbolitega ekraan ning pärast mündi sisestamist ja kangi tõmbamist hakkavad sümbolid keerlema. Samasuguste sümbolite korral on tulemuseks võit.

Tänapäeval on mänguautomaadid aga hoopis teistsugused ning saadaval vaid paari hiireklõpsuga. Igas online kasiinos on selliseid mänge mitusada ja tüüpiliselt ongi tegemist kogu kasiino kõige mahukama mängukategooriaga.

Tänu graafika ja üldise mängutehnoloogia edasiarengule on kasiinodes saadaval kõikvõimalike teemadega mänguautomaate, üks säravam kui teine.

Et sa ei kaotaks kirju valiku keskel pead, selgitame järgnevas juhendis, kuidas slotimasinad töötavad ning kuidas selliseid mänge mängida.

Meie parimad soovitatavad kasiinomängijad 2019

  • Kasiino
  • Boonus
  • Hinnang
  • Tähtsündmused

Mängi tasuta online teenindusajad

Kolme rullikuga klassikalised slotid

Slottide peamine võlu peitub mängu lihtsuses: need töötavad täielikult juhuslike numbrite generaatori ehk arvutiprogrammi baasil, mis loosib juhuslikult erinevaid kombinatsioone. See tähendab, et iga võit ja kaotus on juhuslik ning seega pole võimalik sloti keerutamisel kasutada ühtegi strateegiat. Mängu tulemust ei ole lihtsalt võimalik ette ennustada.

Sisuliselt käib slotika mängimine järgnevalt:

  1. Esmalt tuleb avada online kasiinos konto ja kanda sellele kontole raha, et oleks vahendeid, mille eest mängida.
  2. Järgmise sammuna tuleb otsida üles slotikate kategooria ning võtta ette mõni mäng, mis pakub huvi.
  3. Kui mäng on avatud, tuleb enne keerutamist paika panna panuse suurus – sa ei tahaks ju panustada ülemäära suure summaga. Iga sloti juures on panuse suuruse määramiseks vastavad nupud. Enamikke slotikaid saab mängida ka vaid paarikümnesendise panusega.
  4. Kui panus on paigas, tuleb vajutada keerutamise nupul ning seejärel hakkavad rullikud sümbolitega tiirlema. Kui rullikud jäävad seisma ja nendel on sümbolite kombinatsioon, mis vastab mängu võidutabelile, on tulemuseks vastava suurusega võit.

Slotikate mänguvoorud töötavad väga kiirelt ja kuna pole vaja kasutada mingit strateegiat, ei vaja mängimine ka erilist tähelepanu.

Enne slotika keerutamist tuleks aga tähele panna mängu reegleid. Ehkki slotid on lihtsad, on ka neil teatud tingimused.

Kõige olulisem reeglistik puudutab võitude väljamaksmist ja sümbolite väärtuseid. Igal mängul on teatud arv panuseridu ehk võiduliine, mis määravad ära selle, mitmel erineval viisil võivad samasugused sümbolid asetuda selleks, et tulemuseks oleks võit. Mida rohkem panuseridu, seda rohkem on võitvaid kombinatsioone, kuid kui panuseridu on väga palju, on ka sümbolite väljamakse väärtused pisut madalamad.

Slotikatel on ka erilised boonusmängud, mis aktiveeruvad spetsiaalsete sümbolite korral. Kõige levinumad sellised boonusmängud on Wildid ja Scatterid.

Esimeste puhul on tegemist asendussümbolitega, mis lähevad teiste sümbolite asemele selleks, et tekitada võidukombinatsioon ka seal, kus seda parasjagu polnud. Teised sümbolid aktiveerivad mängus aga tasuta keerutused.

Slotikate liigid

blackjack

Maailmas on kokku otseses mõttes tuhandeid slotikaid, üks slot põnevam kui teine. Tänapäeval toodetakse slotikaid ka väga kaasahaaravate teemadega: olemas on filmislotid, loomateemalised slotid, muusikaslotid ja veel kümned muud eraldi nišid. Laias laastus saab aga slotikad jagada kolmeks: klassikalised, progressiivsed ja videoslotid.

Kolme rullikuga klassikalised slotid

slot-machine

Klassikalised slots mängud on kolme rullikuga slotikad, mis said alguse maapealsetest kasiinodest. Mängus on tavaliselt ainult üks sümbolirida, seega ongi korraga ekraanil vaid kolm sümbolit, mis peaksid moodustama võidu. Kuigi selliste slotikate populaarsus on vähenemas, on tegemist endiselt olulise liigiga, mis on kõikide moodsate mängude aluseks.

Klassikalisi slotte eristab teistest ka nende sümbolite valik. Sümbolite järgi kutsutakse selliseid mänge ka puuviljaslottideks, kuna rullikutel tiirlevad tihti just erinevaid puuvilju sümboliseerivad elemendid. Nende kõrval võib näha ka BAR-sümboleid, tähekesi, kalliskive või muud taolist.

Mitmed taolised kolme rullikuga klassikud on endiselt ka saadaval Eesti online kasiino portaalide kaudu, seega saab neid nautida igal pool ja igal ajal.

Videoslotid

Tänapäeva kasiinodes on võimul eelkõige videoslotid. Videoslottide all mõeldakse põhimõtteliselt kõiki teisi slotimänge, mis ühes online kasiinos olla võivad. Taoliseid mänge iseloomustab kaunis graafika ja asjaolu, et ekraanil pole ühtegi kangi ega muud mehhanismi ning mängu ekraanil on lihtsalt ridades järjest näha sümbolid, vanakooli mänguautomaadi välimust sellistel mängudel ei ole.

Videoslotte on saadaval väga paljude erinevate panuseridade, sümbolite, graafikalahenduse ja teemadega, muutes selle mängukategooria üheks online hasartmängumaailma kõige mitmekesisemaks. Viimaste aastate graafilised edasiminekud on muutnud võimalikuks ka animatsioonide kasutamine ning tihti meenutavad videoslotid pigem filmi kui mängu.

Mängude suure rohkuse tõttu jaotatakse kasiinodes selliseid slotikaid tihti omakorda alamkategooriateks nagu näiteks filmi- või muusikaslottideks.

Sellele lisaks on videoslottides tihti saadaval erinevad boonusmängud, jackpotid ja palju muud, mis muudavad need mänguautomaadid enim armastatuks.

3 ja 5 rullikuga slotid – millised on erinevused

Viimane oluline erinevus kerkib esile võiduvõimaluste analüüsil. Kolme rullikuga slotikates saab küll aktiveerida võiduliine, ent sellega suurem hulk boonuste teenimist piirdubki, kui mitte nende hulka arvata duubeldamist ja õnneratta keerutamist. Viie rullikuga slottides avaneb aga põnev boonuste süsteem, kus on võimalik teenida tasuta spinne ja rakendada boonusmängude võimalusi.

Kumba rullikute lahendust eelistada?

Nagu eelnevalt nägime, siis kolme ja viie rullikuga slotikate vahel on üsna palju erinevusi. Kuigi viie rullikuga slottide puhul on tajutav taseme vahe, ei tähenda see sugugi nagu peaks alati 3 rullikuga slotikad kõrvale jätma. Tegelikult sõltub kõik mängija ootustest ja erinevatest eelistustest. Need pole universaalsed.

Kindlasti sobivad kolme rullikuga slotikad suurepäraselt neile, kes alles kasiinomaailma avastama hakkavad. Kuna selles puuduvad visuaalsed animatsioonid, siis terve mängu kulg on kiirem. Pealegi võivad väljamaksed kohati suuremad olla, sest vähesemate võiduliinide tõttu on võidud harvemad. Aga harvemad võidud on kompenseeritud kompsakamate summade poolt.

Mõned kasiinofännid leiavad, et 3 rullikuga slotimängude puhul on lihtsam eelarvet jälgida. Selle põhjuseks on nende slotikate mänguloogika lihtsus. Vahel võib olla 5 rullikuga lahendus keerulisem ja erinevate summade jälgimine peavaluks muutuda. Viimast muidugi algajate mängijate puhul, sest kogenumad mängijad teavad koheselt, mis on täpselt slotika ekraanil toimumas.

Kui oled valmis endale pikemalt reegleid selgemaks tegema ja kõrgemal tasemel meelelahutust nautima, siis on 5 rullikuga slotid väga hea valik. Üldiselt soovitataksegi slotikate puhul alguses teha endale üldise mängu sujuvuse selgeks kergema ülesehitusega mängus. Seejärel on võimalik edasi liikuda rohkem pinget pakkuvamate lahenduste poole, mis aga pikemas perspektiivis rohkem põnevust ja värvikirevat kogemust pakuvad.

Progressiivsed slotid

Videoslottidega üheskoos on saanud populaarseks ka progressiivsed slotid ehk jackpotislotid. Sellist nime kannavad mängud, kus iga panuse pealt võetakse üks väike osa, mis suunatakse ühe suure jackpotiauhinna juurde, seega mida rohkem rullikuid keerutatakse, seda suuremaks kasvab jackpot.

Vahel võivad olla progressiivsed slotid võrgustikuülesed, mis tähendab, et jackpoti kasvatamisel võetakse arvesse kõiki panuseid, mis on konkreetsele mängule tehtud, mitte üksnes kasiinosiseseid panuseid.

Progressiivse slotika jackpoti võitmiseks on mängus teatud boonusmäng. Näiteks võib boonusmänguks olla auhinnaratas, millel tuleb jõuda ratta keskele jackpoti võitmiseks.

Just see slotika liik vastutab ühtede suurimate online kasiino võitude eest, mõned progressiivsed slotid on ajaloo jooksul loosinud välja mitme miljoni euro suuruseid jackpotte.

Tasuta keerutustega slotid

Üks põhjuseid, miks slotid on iga kasiino puhul niivõrd olulise tähtsusega ja mängijate poolt jumaldatud, on erinevad kasiino boonused.

Neist kõige levinumad on aga tasuta keerutused ehk erilised boonused, mis on mõeldud just slottidele. Tasuta keerutuste korral antakse mängijale kasiino poolt tasuta mänguvoorud, mille arvelt keerutada slotika rullikuid ning võita kas või pärisraha, kui keerutamisel naeratab õnn.

Tasuta keerutuste boonused jagunevad kaheks:

  • sissemakseta saadud keerutused
  • sissemakse nõudega saadud keerutused

Esimese puhul on tegemist erilise tervitusboonusega, mida antakse peaaegu alati eksklusiivselt uutele mängijatele, kes avavad endale kasiinos konto. Pärast registreerumist võibki saada pisut tasuta keerutusi valitud slotikate mängimiseks. Kuna tegemist on niivõrd ahvatleva boonusega, on tavaliselt aga keerutuste arv piiratud paarikümne tasuta keerutusega.

Teise puhul võib kasiino anda isegi sadu tasuta keerutusi, olenevalt konkreetsest kampaaniast. Sissemakse nõudega keerutused pole alati eksklusiivselt tervitusboonuse osad, kuna mitmed kasiinod jagavad keerutusi isegi juba registreeritud klientidele.

Mis muudab slotid eriti eriliseks mängukategooriaks on võimalus saada tasuta keerutusi mängimise jooksul. Paljudes moodsates slotimängudes on boonusmäng, mille avamiseks on vaja saada rullikutele kolm Scatteri-sümbolit ning seejärel võidakse anda paarkümmend tasuta spinni.

Sellise funktsiooni poolest on slotikad haruldased – on vähe teisi mänge, kus on võimalik saada keset mängimist tasuta mängukordi ja mõne slotika puhul on selliseid mängukordi võimalik saada isegi mitukümmend.

Kokkuvõte

Slotid on olemas olnud juba mitukümmend aastat, kuid pärast aastatuhande vahetumist muutusid need eriti populaarseteks, sillutades teed online kasiinodele. Tänase päevani on slotikad ühed kasiinode kõige populaarsemad mängud ning võib julgelt öelda, et iga kuu lisandub juurde kümneid uusi ja veelgi huvitavamaid slotikaid.

Slotikate võlu seisneb mängu lihtsuses, mitmekesisuses ja panustamise paindlikkuses. Ühegi slotika jaoks pole vaja erilisi oskuseid, kuigi alati tuleks läbi lugeda mängu reeglistik selleks, et mõista täpsemalt mängus toimuvat.

Kuigi mängu mehhaanika on sarnane kõigil mänguautomaatidel, on iga mängu kogemus teistsugune tänu eripärastele graafilistele lahendustele ja boonusfunktsioonidele. Kõike seda saab nautida ka vaid paarikümnesendiste panustega ning pole sugugi võimatu mängida slotikaid kas või tund aega vaid 10-eurose eelarvega.

Veel ühe lisavõimalusena pakuvad pea kõik Eesti online kasiinod slotikatele ahvatlevaid boonuseid ja tasuta keerutusi, mida võib mõne pakkumise korral olla isegi mitusada. Mängides boonusmängudega slotikaid või progressiivseid mänguautomaate, võib slotikate mängimine olla boonusterohke isegi mängusiseselt.

Kuna slotikad on väga lihtsad ja hõlpsasti ligipääsetavad ning pakuvad kaasahaaravaid elamusi, tuleb nende nagu kõikide teiste hasartmängude puhul pidada piiri ning mängida mõistlikult. Ära panusta kunagi rohkem kui sa kaotada saad ning pea meeles, et slotid on loodud üksnes meelelahutuse eesmärgil. Nii saad nautida mänguautomaatide pakutavat täiel rinnal.