Live Blackjack

live blackjackBlackjack on üks maailma kõige tuntumaid kaardimänge ja seda saab leida pea kõikidest veebikasiinodest. Eriliselt nauditav on live Blackjack, sest vahetu kogemus diileri vastu mängides ja teiste osalejatega suheldes võib jätta kustumatuid mälestusi. Kindlasti pole tegu mänguga, mille strateegiate sisu saaks hetkega selgeks. Üks selle kaardimängu võlusid peitub pikemaajalises pühendumises erinevate lähenemiste õppimises ja katsetamises, et iga korraga aina paremaks saada. Kui vaadata erinevate netikasiinode repertuaare, siis üldiselt leidub Blackjacki puhul üsna mitmekesiseid valikuid, kuid tase on siiski kõikuv.

 

Mõnes online kasiinos on mitu erinevat versiooni, kuid jällegi teistes saab nautida kümneid erisuguseid Blackjacki mänge. Siiski on baasreeglid enamasti täpselt ühesugused. Erinevalt pokkerist toimub mäng alati diileri vastu. Kui laua ümber on hulk osalejaid, siis tasub meeles pidada, et kõik mängivad alati maja vastu. Kui Blackjacki mitmetahulist olemust ühe lausega kokku võtta, siis kõlab see järgnevalt: iga mängija tahab oma kaartidega saada võimalikult lähedale numbrile 21, seejuures ilma seda arvu ületamata. Samuti on alati olemas kombinatsioon Blackjack, mille omamine tähendab hetkelist võitu. Siinkohal ei saa me konkreetset kombinatsiooni välja tuua, kuna see erineb netikasiinode vahel oluliselt. Isegi sama online kasiino erinevad Blackjack versioonid pole ühetaoliste reeglitega.

Live BlackjackMiks on live Blackjack nii populaarne?

Live Blackjack on eriti menukas, kuna tarkvara asemel loob mängu elamust reaalne diiler. Siiski on live kasiinost tulenev elamus ainult osa seletusest. Eraldiseisvalt on Blackjack vallutanud palju südameid, mistõttu peamegi lähemalt vaatlema selle mängu kaasahaaravaid aspekte. Kindlasti mõjutab Blackjacki populaarsust fakt, et tegu pole ainult õnnemänguga, sest olulisele kohale edu saavutamisel platseerub mängija isiklik strateegia. Samaaegselt ei sõltu mängu käik ainult kogutud tarkusest. Mängijal pole ju kontrolli konkreetsete kaartide saamise üle. Kuni kaartide kätte saamiseni võib Blackjacki puhtalt juhuste mänguks nimetada. Küll aga kõik järgmised hetked sõltuvad sellest, mida mängija nende kaartidega ette võtab. Siit sünnivadki strateegiad ja lähenemised.

Kuivõrd online kasiinod pakuvad erinevaid Blackjacki versioone, siis jätkub variatiivsust rutiini pelgavatele kaardihaidele. Samal ajal on võimalik vastupidise iseloomuga inimestel keskenduda ühele versioonile ja arendada oma intuitiivseid oskusi maja suhtes peale jäämiseks. Olgugi, et Blackjackis saab (ja lausa peab) kasutada strateegilist lähenemist, siis pole mängu vundament sugugi keeruline. Kõik baseerub kaartide väärtustel ja diileri seljatamises, tuginedes isiklikule õnnele ja kavalatele strateegiatele. Kui mõelda korraga kõikidele nendele erinevatele aspektidele, mida Blackjacki mäng osalejatele pakkuda saab, siis pole sugugi raske mõista selle kaardimängu plahvatuslikku populaarsust.

BlackjackMida peaks Blackjacki mängimisel kindlasti teadma?

Blacjacki mängides puutud kokku mitmete mõistetega, millega tasub aegsasti kursis olla, et mängu käigus arusaamatusi ei tekiks. Double Down tähistab panuse duubeldamist koos ühe täiendava kaardi saamisega. Seda tasub teha, kui oled enda soodsas seisus äärmiselt kindel. Hit tähendab, et soovid lihtsalt ühte kaarti endale juurde. Stand tuleb mängu, kui tahad anda märku, et sulle pole täiendavaid kaarte juurde vaja. Split annab käskluse, et tahad oma esialgset kätt jagada. Surrender on õlekõrs, kui olukord hakkab kehvaks muutuma: lühidalt öeldes tähendab see panusest loobumist.

Kuidas see töötab?

Kõigepealt tuleb anda panus, see juhtub enne kaartide kätte jagamist. Nii mängijatele kui diilerile antakse kätte kaks kaarti. Seejuures on mängija kaardid kõikidele näha, ent diileri omadest on nähtaval ainult üks kahest. Mängu idee seisneb kaartide väärtuse saamises võimalikult lähedale numbrile 21, seejuures peaks kaartide summa olema diilerist suurem. Küll aga ei tohi ei mängijad ega diiler oma kaartide väärtustes ületada 21-te. Kui diiler või mängija ületab numbrit 21, siis tähendab see osapoole hetkelist kaotust.

Mängu reeglid

Numbritega kaardid annavad punkte just nii palju, kui konkreetse kaardi nimiväärtus ütleb. Näiteks ärtu 9 annabki mängijale või diilerile 9 punkti. Piltidega kaardid on väärt 10 punkti. Ässa väärtus on tavapäraselt 1 või 11 punkti. Kusjuures oluline on meeles pidada, et konkreetne väärtus võib vabalt sõltuda online kasiino eripäradest. Kaartide saamist alustab mängija, mitte diiler. Kui mängija on kogunud kokku ihaldatud punktisumma, siis võib ta anda järje diilerile üle. Diiler võtab kaarte tavaliselt kuni tema kogutud punktide summa saavutab eesmärgi 17. Üks keskne reegel on järgnev: kui mängija kogub kahe esimese kaardiga 21 punkti, siis loetakse see Blacjackiks, tuues kaasa automaatse võidu. Lõviosa online kasiinodest premeerib kasutajat sellise sündmuse korral 1,5-kordse võidusummaga.

Soovitused Blackjacki jaoks

BlackJack

Blackjacki mängimiseks saab kasutada erinevaid strateegiaid. Neist kõige tuntum on Basic Strateegia, mille abil on võimalik maja eelise suruda alla 1%. Selle strateegia kasutamiseks otsi internetist üles tabel, mis aitab sul jooksvate valikute tegemise käigus viia maja eelised miinimumini. Kusjuures suurema huvi korral on võimalik tabel endale intuitiivselt selgeks õppida. Tulemuseks on see, et sa ei pea enam näpuga järge ajama ja saad nutikaid otsuseid käigupealt ära teha. Kogenumate mängijate soovitus on veel järgnev: võta alati lisakaardi, kui diileri avatud kaart on 7 või rohkem ja sinu punktisumma on 16 või vähem.

Kokkuvõte

Live Blackjack on reaalajas kulgev ja tõeliselt meeliköitev kaardimäng, mis ei puudu pea ühegi online kasiino repertuaarist. Blackjacki eeliseks teiste mängude ees on põnev segu juhuslikust õnnest ning mõttetööd nõudvast strateegiast. Olgugi, et baasreeglid on üldjoontes samad, siis Blacjackist on saadaval palju erinevaid versioone. Seepärast tasub konkreetse online kasiino pakutavad reeglid alati üle lugeda, et vältida hilisemaid üllatusi juba virtuaalses mänguruumis aega veetes.