Live Baccarat

baccarat liveBaccarat on muutumas aina populaarsemaks, kuna tegu on mänguga, mis ei nõua aega oskuste omandamiseks. Kuigi võrreldes Blackjacki ja pokkeriga on Baccarat jäänud tahaplaanile, siis üha rohkem inimesi leiab, et tegu on mõnusa meelelahutusega. Kindlasti on tegu mänguga, mis paelub värskeid kasiinohaisid. Nimelt on võrreldes nii mõnegi teise kaardipeliga võimalik teha palju vähem ränke vigu. Eriti selliseid, mille tegemine võiks suuri rahasummasid maksma minna. Samuti kuulub tavapärasest madalam maja eelis põhjuste hulka, miks on osa mängijaid Baccarat’i eriliselt armastama hakanud.

Siiski on Baccarat omandanud kasiinomaailmas eripärase staatuse. Tänaseni vaieldakse, kust kohast on Baccarat täpselt pärit. Osad ajaloolased väidavad, et mäng loodi 15. sajandil Itaalias, ent leidub allikaid, mille kohaselt ei nauditud Baccarati enne 19. sajandi keskpaika. Olenemata päritolust on selge, et panustamine on teiste kaardimängudega võrreldes tunduvalt lihtsam. Küll aga vajavad reeglid endale põhjalikumat selgeks tegemist. Nii mõnedki kaardikunnid tunnistavad, et reeglite poolest on tegu Blackjackist keerulisema meelelahutusega.

Miks on live Baccarat nii populaarne?

Nagu eelnevalt mainitud, siis live Baccaratile lisandub pidevalt uusi fänne. Milles ikkagi põhjus peitub? Värsketele mängijatele sobib Baccarat suurepäraselt, kuna selgeks pole vaja õppida keerukaid strateegiaid erinevalt nii mõnestki muust kaardimängust. Ka panuste tegemise süsteem on hulgaliselt lihtsam. Sul on võimalik teha ainult kolm erinevat panuse tüüpi: mängija, pankur või viik. See mäng sobib väga hästi inimestele, kes naudivad lihtsalt mõnusat meelelahutust. Intensiivne keskendumine ja pidev “vaimne aritmeetika” pole sugugi Baccarati iseloomustavad märksõnad. Näiteks Blackjacki mängides võib fookuse kadumine tähendada päris kiiret kaotust, kuna iga mängija peab võidu potentsiaaliga positsiooni hoidmiseks ikkagi korralikult pingutama.

Omaette tõmbenumbriks on madal maja eelis. Tõsi, see pole ainuke kaardimäng, mille puhul kehtib see atraktiivne omadus, kuid Baccarati puhul pole selle hoidmiseks keerukaid strateegiaid vaja rakendada. Mitmetes teistest mängudes hakkab maja eelis mühinal kasvama, kui mängija teeb käike korralikult läbi mõtlemata. Baccaratis võib maja eelis kõrgeks kerkida vaid viikidele panustamisel, ent see pole pidev olukord, millega peaksid kaardihaid kokku puutuma. Kunagi peeti Baccarati ainult rikkurite mänguks, kuid nüüdisajaks on see täielikult muutunud. Seda kaardimängu võivad võrdselt nautida nii kogenud kaardiässad kui alles algajad kasiinohuvilised.

Mida peaks Baccarati mängimisel kindlasti teadma?

blackjack

Baccaratiga pikemalt kokku puutunud mängijatel on välja kujunenud oma süsteemid. Tihti on strateegia äärmiselt lihtne. Baccarati gurud mängivad korduvalt ühele ja samale panusele. Maja eelis on kõige madalam pankurile panustades, mistõttu on just selle panuse tegemine alati esmajärguline valik. Enamasti tasub lihtsalt enne mängima hakkamist teha kindla otsuse, kuidas ja kui palju panuseid teha. Seejärel saad hakata kompromissitult mängurõõmu nautima, sest strateegiliselt pole vaja enam midagi muud otsustada. Pigem on oluline reegleid mõista ja oma eluterve panustamise piire teada.

Kuidas see töötab?

Baccarati mängus on kolm panust: mängija käsi, pankuri käsi või viik. Siinkohal panustamise võimalused piirduvadki. Skooride arvestamise reeglid on veidi keerukamad. Iga käe suurim võimalik skoor on 9. Pildikaartide väärtus on null, ässa väärtuseks loetakse 1 ning iga numbrikaart väljendab oma konkreetset arvulist väärtust. Iseenesest võidab käsi, mis on üheksale kõige lähemal, kuid kaartide liitmisel on reeglid veidi komplitseeritumad. Viigile panustamine muudab mängimise oluliselt huvitavamaks, kuna tegu pole tavapärase olukorraga, kus on lihtsalt mängija diileri vastu.

Mängu reeglid

Põhilised reeglid keskenduvad kaartide liitmisele. Oletame, et käe väärtus on mitmekohaline number. Mängija käes on kaardid 4 ja 7. Kui need kokku liita, siis saame summaks 11. Omapärane reegel on see, et kahekohalise arvu esimene number eemaldatakse. Lõplikuks väärtuseks arvestatakse 1. Mõningaid nüansse leidub mängus veelgi, mis tasub enne panuste tegemist üle vaadata, näiteks müüt viikidele panustamise kasulikkusest. Reaalsuses ei pruugi taoline “reegel” sugugi suurt õnne tuua.

Soovitused Baccarati jaoks

Vähemate kaardipakkidega mängud võivad olla kasulikumad, kuna kaardipakkide rohkus tõstab tõenäosust olukorraks, mille käigus maja eelis kasvama hakkab. Kuigi osad mängijad soovitavad Baccaratis pidevalt mustreid otsida, siis selline strateegia ei ole sugugi tulutoov. Nimelt võivad leitud mustrid olla täiesti meelevaldsed tähelepanekud. Terve mäng põhineb ikkagi juhuslikkuse printsiibil.

Kokkuvõte

Live Baccarat on kaasahaarav kaardimäng, mis ei nõua osalejatelt keerukat strateegilist mõtlemist või ohtralt eelteadmisi. Piisab sellest, et viia end kurssi põhiliste reeglitega ja koheselt ongi võimalik hakata mõnusalt aega veetma. Kindlasti tekitad teisteski huvi, kuna vaatamata kasvavale menule on tegu jätkuvalt mänguga, mis alles pürgib suurimate tegijate hulka.