Parimad Real Money Blackjack kasiinod 2019

Kui mõelda kasiinomängudele, võib tihti silme ette tulla pilt sigaretisuitsusest ruumist, kus mängitakse blackjacki. See legendaarne mäng ulatub oma juurtega väga ammusesse aega ning on aastakümneid olnud kasiinomängijate lemmik kaardimäng.

Meie parimad soovitatavad Blackjack

 • Kasiino
 • Boonus
 • Hinnang
 • Tähtsündmused

Mängu võlu on selle lihtsus: blackjack on väga kaval mäng, kus pole vaja palju oskuseid selleks, et edukalt mängida.

Tänapäeval on blackjacki mängimiseks avatud mitmed Eesti online kasiinod, kus pakutakse mitmeid erinevaid blackjacki variante. Kui sa pole blackjackiga varem üldse kokku puutunud, on alljärgnev juhis mõeldud just sulle.

Online blackjacki juhend algajatele

Blackjack on mäng, mis võib küll tunduda hirmuäratav, kuid tegelikult on see üks lihtsamaid kaardimänge. Mängu eesmärk on võita diilerit, st sa ei mängi mitte teiste mängijate, vaid hoopis diileri vastu. Kui avad mõne arvutipõhise versiooni, on vastaseks muidugi arvutiprogramm, kuid põhimõte on sama.

Kui oled algaja kasiinomängija ja sa pole varem kokku puutunud kaardimängudega, on blackjack just sobiv mäng. Mängu põhireeglite selgekssaamine võtab vaid paar minutit ning edaspidi saad juba viimistleda oma oskuseid. Nagu iga kasiinomängu puhul on ka see kaardimäng täiesti õnnepõhine, seega ei ole vaja ülemäära palju mõelda, kuid blackjackis on olemas teatav strateegiline külg.

Siinkohal rõhutame aga jällegi, et blackjack, nagu kõik teised kasiinomängud, on õnnemäng ning võidud sõltuvad õnnest, mitte oskustest.

See väike sissejuhatus blackjacki maailma aitab sul paremini mõista, mis sind ees võib oodata, kuid enne kaardipaki haaramist tasuks tutvuda ka mõningate põhiliste reeglitega, mida tutvustame järgnevas punktis.

Online blackjack reeglid, mida peaksid teadma

Blackjacki teine nimi on „21“, sest mängu eesmärk on jõuda võimalikult lähedale oma kaardikäega just sellele skoorile, ilma, et sa seda ületaksid. Samal ajal peab sinu käe summa olema suurem kui diileril, sest ainult nii on tulemuseks võit.

Punktiskoori arvutamiseks liidetakse kokku käes olevate kaartide väärtused, mida arvestatakse järgnevalt:

 • numbrikaardid on võrdsed oma numbrilise väärtusega;
 • poisid, emandad ja kuningad on väärt 10 punkti;
 • äss võib olla väärt nii 11 kui ka 1. Täpne väärtus sõltub sellest, kas ässaga koos jääks käsi 21 ulatusse või mitte.

Pärast kaartide saamist on võimalik otsustada, kas soovid jääda nende kaartide juurde või soovid näiteks kaarte juurde võtta.

Just see otsus ongi peamine asjaolu, mille poolest on blackjack pisut strateegilisem kui keskmine kasiinomäng: kuigi sa ei saa otsustada seda, millised kaardid kätte satuvad, saad sa otsustada seda, mida nendega edasi teha.

Ka diiler peab tegema teatud otsuseid, kuigi diileri tegevused on üsna rangelt piiratud. Näiteks peab diiler alati kaarte juurde võtma, kui ta käe summa on kuni 17.

Blackjack online versioonid võivad reeglite poolest aga erineda, mistõttu tuleks alati enne mängimist lugeda läbi mängureeglid.

Blackjacki liigid

Ülalmainitud reeglid kirjeldavad küll tüüpilist blackjacki mängu, kuid populaarsusest ajendatult on aja jooksul välja kujunenud palju erinevat tüüpi blackjacki versioone.

Esiteks, blackjackid erinevad üleüldiste reeglite poolest. Kuigi üldine mehhaanika on sama, on mõned omadused, mille poolest mäng võib erineda:

 • mängus olevate kaardipakkide arv – enamasti mängitakse kahe kuni kaheksa kaardipakiga;
 • mõnes blackjackis võib diiler võtta kaarte juurde ka pärast 17 skoori saamist;
 • mõne versiooni puhul on võimalik teatud käsi duubeldada;
 • vahel on lubatud allaandmine;
 • väljamakse protsent võib olla erinev.

Reeglite alusel eristatakse mitut erinevat tüüpi blackjacki, millest kõige levinumad on Ameerika blackjack ja Euroopa blackjack.

Neile lisaks on paljudes kasiinodes saadaval ka nö progressiivne blackjack. Sellise versiooni puhul on põhimäng täpselt selline nagu tavalises versioonis, kuid ainuke erinevus on see, et mängijal on võimalik teha lisanduv panus, mis makstakse välja siis, kui mängija esimeseks jagatud kaardiks on äss.

Ameerika blackjack

Ameerika blackjack on üks levinumaid blackjacki versioone, mida mängitakse küll enamasti Euroopaväliselt. Siiski on see versioon saadaval enamikes Eesti online kasiinodes, mis tähendab, et igaühel on võimalik sellest omapärasest versioonist osa saada.

Üks erinevusi Ameerika ja Euroopa blackjacki vahel on see, kuidas kaarte jagatakse. Kõikidele mängijatele jagatakse üks tagurpidine kaart ning ka diiler saab ise ühe tagurpidise kaardi. Alles siis jagatakse uus (nägu ülespoole) kaart kõigile mängijatele ning ka diiler jagab endale ühe kaardi.

Seejärel vaatab diiler ka oma kaarti, et näha, kas tal on koos blackjacki kombinatsioon. Kui nii, tähendab see, et kõik teised mängijad, kellel polnud blackjack, on automaatselt kaotanud.

Veel üks eripära on võimalus alla anda. Kuigi see tähendab, et tuleb leppida automaatse kaotusega, on võimalik alla andes saada tagasi pool oma panusest. Kõikides blackjacki versioonides ei ole allaandmine sugugi võimalik. Samuti on võimalik iga kätt duubeldada.

Nende mõningate nüansside tõttu on Ameerika blackjack tuntud kui üks paindlikumaid blackjacki versioone, kus mängijal on rohkem valikuvabadust ja võimalusi suunata mängu enda äranägemise järgi.

Euroopa blackjack

Euroopa blackjackis, mis on pea iga Eesti kasiino valikus levinuim versioon, jagatakse kaarte teistmoodi. Kõigepealt antakse kõikidele mängijatele kaart, mis on nägu ülespoole ning ühe kaardi saab ka krupjee.

Seejärel jagatakse teine ring kaarte, kuid krupjeele jääb esialgu ainult üks kaart. Kõik mängijad saavad teha oma valikud ning alles pärast seda on diileril endal võimalik edasi mängida.

Ühtlasi tähendab see, et diileril pole võimalik piiluda oma kaarte, sest võetud on ainult üks kaart.

Mis puudutab muid reegleid, siis Euroopa versioon erineb Ameerika omast ka allaandmise võimaluse puudumise poolest ning duubeldada saab ainult teatud käsi, mitte sugugi kõiki.

Enamike muude reeglite poolest on aga Euroopa ja Ameerika versioonid väga sarnased ning kui ühe versiooni reeglid on selged, pole sugugi raske selgeks saada ka teist.

Blackjacki strateegiad

Blackjack võib küll olla oma olemuselt lihtne, kuid nagu mainitud, siis mängul on oma teatud strateegiline suund, mis aitab võiduvõimalusi natuke kallutada ja annab mängijale pisut kontrolli.

Kõige levinum blackjacki strateegia on järgmine:

 • kui sul on käes 12-16 punkti, on tegemist nö kõva käega. Kõvaks käeks loetakse ka sellist diileri kätt, kus ülespidine kaart on vahemikus poiss kuni kuni number 6.
 • kui sul on 17 või rohkem punkti, on see pehme käsi. Pehmeks käeks loetakse ka diileri kätt, mis on seitsmest kuni ässani.

Põhiline strateegia on lihtne: kui nii sinul kui diileril on kõva käsi, ei tasu kaarte juurde võtta. Kui sul on kõva käsi ja diileril pehme käsi, tasub kaarte juurde võtta.

See on kõige põhilisem ja levinum strateegia, kuid pea meeles, et pole ühtegi meetodit, mis garanteeriks sajaprotsendilise võidu.

Tasuta blackjack

Kui oled valmis mängima blackjacki valitud online casino lehel, võid kasutada ka portaalis saadaval olevaid kasiinoboonuseid, mis annavad sisuliselt võimaluse mängida blackjacki tasuta.

Kõige levinumad kasiino boonused on sissemakseboonused, mis on tihti saadaval uutele mängijatele tervitusboonusena. Sellise boonusega saad oma kasiinokontole juurde boonusraha, mida saab seejärel kasutada blackjacki mängimiseks.

Mitmed kasiinod pakuvad ka live-kasiino boonuseid, mis on mõeldud näiteks live-blackjacki mängimiseks. Kui otsid autentset kasiinokogemust, on taolised boonused ilmselt eelistatumad, kuna annavad võimaluse osa saada ehtsast blackjacki kogemusest ning seda pisut riskivabamalt, kasutades panustamiseks boonusraha.

Pea silmas, et igal boonusel on omad tingimused ning näiteks on võimalik, et kasiinoboonuse läbimängimisel ei lähe blackjack arvesse. Kui kasiinol on selliseid piiranguid, on need alati märgitud boonuse tingimuste nimekirjas.

Kokkuvõte

Blackjacki populaarsuse võti on lihtne: tegemist on lihtsa ja adrenaliinirohke mänguga, mida saab mängida ilma, et tuleks terve jada keerulisi reegleid selgeks teha. Kuna mängu kulgu on võimalik mingil määral ka ise suunata, on see kaardimäng eelistatud nende mängijate seas, kes soovivad ise kontrollida mängu suunda.

Hoolimata oma strateegilisest olemusest on blackjack siiski ennekõike õnnemäng. Ühegi õnnemängu puhul pole 100% tagatud võitmine, ükskõik, millist strateegiat kasutada. Seetõttu tuleks panustada ka blackjackis hoolikalt ning mängida lõbu, mitte raha teenimise eesmärgil. Blackjack võib olla tore meelelahutus, kuid ära unusta vastutustundliku mängimise põhimõtteid, mis aitavad hoida mängurõõmu kontrolli all.